تبلیغات
برگ سبز

وبگاه تخصصی علوم کشاورزی

وبگاه تخصصی علوم کشاورزی

تبلیغات برگ سبز

موضوعات

لینک دوستان

آرشیو

تبلیغات برگ سبز

آمار

  بازدید امروز :
  بازدید دیروز :
  بازدید ماه :
  بازدید كل :
  تعداد مطالب :
  تاریخ آخرین بروزرسانی :
  تاریخ آخرین بازید :

تبلیغات


اصلاح سیب و روش های اخته کردن سیب


مقدمه:

درختان میوه مثل موز، مرکبات، سیب و انگور بخش بزرگی از سبد غذایی مردم را تشکیل می دهد. انگیزه اصلی بشر برای علاقه مندی به سیب ابتدا استفاده از آن به عنوان منبع غذایی بوده و بعدها جنبه زینتی گیاه مورد توجه قرار گرفته است.

میوه سیب معطر و ارزش غذایی بالایی دارد. یکصد گرم سیب حاوی 84 گرم آب 0.3 گرم خاکستر 14 گرم گلوسید (گلکز و ساکارز)، پکتین، اسید آسکوربیک و تانن است.

سیب سازگاری و تنوع ژنتیکی آن:

سیب دامنه وسیعی از خاک ها، از نیمه رسی تا شنی رشد می کند. درختان سیب قادرند دامنه وسیعی از pH را تحمل نمایند با این وجود pH بین 5.8 تا 6.8 را ترجیح می دهند. تنوع ژنتیکی زیادی در سیب وجود دارد. به همین دلیل شناسایی گونه ها در بین درختان سیب دشوار به نظر می رسد. برای مثال برخی از ارقام طی 70 روز می رسند و برخی حتی تا 180 و یا بیشتر روز زمان نیاز دارند.

درختان سیب در ایران:

قرن هاست سیب در ایران کشت می شود، درختان سیب به طور وحشی در جنگل های شمال ایران از آستارا تا گرگان و در ارتفاعات دامنه جنوبی البرز دیده می شوند. شهر سمیرم اصفهان از نظر تولید سیب بیشترین راندمان را دارد. در ایران بیش از 1000 واریته مختلف از سیب شناسایی شده است.

سیب و اصلاح نباتات:

افزایش سطح زیر کشت و افزایش عملکرد در واحد سطح به عنوان دو راه عمده تأمین مواد غذایی جهان معرفی شده اند، و مورد قبول اکثر اندیشمندان قرار گرفته.

در رابطه با درختان میوه به کار گیری ترکیبی از مواد و روش ها برای افزایش عملکرد در واحد سطح و به منظور انطباق با نظام های پیشرفته کشت ضرورت دارد متخصصین نسبت به اصلاح ارقام سیب اقدام نمایند.

برای این منظور باید اساس ژنتیکی تنوع سیب شناسایی و مقدار وراثت پذیری صفات میوه آن تعیین شود. آشنایی با واریته های معمول سیب و توجه به شناخت روش و زمان مورد نیاز در اصلاح و ارزیابی نتاج بسیار حائز اهمیت است.

از طرف دیگر اصلاح سیب نیاز به چندین هکتار زمین کشاورزی یا ایستگاه آزمایشی دارد که نیاز به سرمایه گذاری بالا احساس می شود. باید در جهت انتخاب خصوصیات ژنتیکی برتر ، اصلاح واریته های زود رس ، اصلاح واریته های مقاوم و افزایش تولید و بهبود کیفیت تلاش نمود.

سیب:

·         تولید مثل:

تولید مثل برای بقای همه گونه ها ضروری است و به عنوان مکانیسمی برای گسترش موجودات زنده در مکان و زمان شناخته شده وبا توجه به نحوه تولید مثل یک گیاه روش مناسبی برای اصلاح آن گیاه اتخاذ می شود.

در گیاه ان تولید مثل به دو روش جنسی و غیر جنسی انجام می شود.

·         خصوصیات گیاه شناسی سیب:

سیب از خانواده Rosaceae با نام علمی Malus Sp. در گروه میوه های مهم مناطق معتدله قرار می گیرد. سیب همچنین مهمترین میوه درختی مناطق معتدله به شمار می رود.

·         ریخت شناسی گل:

گل اندام تولید مثلی جنسی گیاه و عهده دار وظیفه تولید دانه است. از نظر گیاه شناسی گل دستگاهی است که حداقل دارای یکی از اندام های زایشی نر و ماده باشد، در غیر این صورت گل کاذب یا عقیم خوانده می شود.

 

·         اندام های گل:

اندام های گل شامل:

1.       دمگل(Pedicle)

2.       نهنج(Recepteale)

3.       پوش گل( PPerianth)

4.       کاسه گل(Calyx)

5.       جام گل(Corolla)

6.       نافه(Androceium)

·         گل:

گلبرگ ها از رنگ سفید تا صورتی تیره بسیار متفاوت دیده می شوند. گلها از برگ ها تولید می شوند و با آرایش گل آذین گرزن روی ساقه قرار می گیرند. گل های سیب معمولا روی اسپور رشد می کنند.

در پرورش میوه اگر بتوان از هر دسته گل، یکی را حفظ و بقیه را به طریقی حذف نمود محصول مناسبی خواهیم داشت.

هر گل شامل 5 گلبرگ سفید معطر به عرض 2.5 تا 4 سانتی متر یک کاسه گل شامل 5 کاسبرگ و حدود 20 پرچم و یک مادگی 5 برچه ای می باشد.

گلبرگ ها معمولا چند روز پیش از شکفتن گل، پژمرده می شوند ولی 5 کاسبرگ سبز رنگ در حالت چروکبده و خشک تا رسیدن میوه باقی می مانند. شهد از فضای بین قائده پرچم و خامه ترشح می شود.

در بین اجزای گل تنها پرچم و مادگی در تولید بذر دخالت دارند. اجتماع پرچه ها را نافه گویند. پرچم از میله پرچم که بسیار شکننده و نازک است و بساک که در انتهای میله پرچم قرار دارد، تشکیل شده است. در داخل کیسه گرده، دانه گرده تشکیل می گردد.

1.       پرچم(Filament)

2.       بساک(Anther)

3.       مادگی(Pistil)

4.       برچه ها(Carpels)

مادگی از اجتماع برچه ها تشکیل می شود، هر برچه از سه قسمت تشکیل شده و شامل تخمدان ، خامه و کلاله می باشد. تخمدان معمولا بزرگ و داخل آن تخمک تشکیل می شود.هر یک از برچه های تخمدان 5 برچه ای سیب شامل 2تا 3 تخمک است. بنابراین در اکثر موارد و حد اکثر دارای 10 بذر است.

گل های انتهای در مقایسه با گل های جانبی از فساد پذیری تخمک بیشتری برخوردارند.


نویسنده:داود نبی زاده

تبلیغات